• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ersan.ergur
  • https://twitter.com/ersanergur

 

 

Takvim
MAKALELER VE YAZILAR
Site Haritası

Başbakan Erdoğan Ve Yolsuzluk,

Cumhuriyetten sonraki süreçte Rejim kendisini muhafaza için üçayak üzerinde bir sistem kurmuştur. Bunlardan ilki ve en etkilisi Türk Silahlı Kuvvetleridir.

İkincisi Adliye’dir. Üçüncüsü ise mülkiyedir. Bugüne kadar askeri vesayet Rejimin muhafızlığını layığı ile yerine getirdi. Rejimi koruma pahasına Başbakan bile astı. Genelkurmay Başkanını tokatladı.

Sermaye hep Rejim taraftarları arasında paylaştırıldı. Rejimin karşısında olduğu güya Şeriat yanlıları iş sahibi olamadılar. Yeşil sermaye olarak yaftalandı ve batırıldılar.

Müslümanların bir iş kurmak kasti ile bir araya geldikleri oluşumlar resmi harcamalardan ziyade kayıt dışı harcamalara yönelmek zorunda kaldı. Hep takip altındaydılar. Ancak biraz büyüyünce belki insanlık nezdinde suç olmadığı halde Rejim kanunlarına göre suç teşkil ettiği söylenerek toplumda ahlaki linç girişimine tabi tutuldular.

Kilit noktalarda var olan sermayede Rejime hizmet edince karşısında güç kazanamadan yok oldular. Mülkiye ve adliyede ise Müslümanların çocukları okuyamadılar.

Onlar Türkçeleştirilen Ezan ve ortadan kaldırılan Kuran Harflerinin derdi ile dertlendiler ve Dünyaya değil Ahirete yöneldiler.

Ancak bir gün baktılar ki Ahirete giderken Dünyanın köşe başlarını Rejim yanlıları tutmuş. Kendilerine de yaşam hakkı tanımamışlar. Geç te olsa hedef değiştirdiler ve Dünya ilimlerinde de başarılara imza atmaya başladılar.

Rejim yanlıları farkında olmadan Ezanın Türkçeleştirilmesi ile Müminlerin kalbindeki Allah aşkını alevlendirmişlerdi. Eyvah dediler ama iş işten geçmişti.

İş hayatında muhafazakâr insanlar hizmetli, Rejim taraftarı işverenler ise Efendi konumuna gelmişti. Muhafazakâr iş sahipleri faiz haram demiş ve otomasyon da Rejim taraftarlarına yenik düşmüş rekabet edemez olmuştu.

Rüşvet lanetli bir iş demiş ve ihaleye dürüstçe girmek istemişti. İnsanlar arasında adaletle hükmetmek lazım diye adam kayırmamış adil olmuş, rejim muhafızı ise muhafazakâr çalışanına düşük sicil vermiş fakat rejim yanlısı rakipleri liyakatli olmadığı halde yüksek sicil almıştı.

Nedense din ve dürüstlük tek taraflı çalışmaktaydı. Rejim yanlıları rejimin ayakta kalmasını kendilerine rehber edinmiş ve muhafazakârların karşısında hile yapmayı caiz ve gerek şart görmüşlerdi.

Sonra nasıl olduysa bu oynanan oyunu ve hileyi fark eden birileri gelmişti iktidara. Basınla ülkeyi karıştıranların, yalan haber yapanların karşısına basınla çıkılması gerektiğini idrak eden birileri…

Ticari alanda güç ve sermaye sahibi olunması gerektiğini idrak eden birileri. Ne yapmışlar Rejimin açıklarından istifade ederek sermaye sahibi olmuşlar. Güç ve kudret sahibi olmuşlar.

Hiç olmazsa elde ettikleri güç ve sermaye ile ülkeyi karanlığa değil aydınlığa çıkarmayı hedeflemişler. Televizyon ve gazete almışlar. Otel kurmuşlar. Finans Kurumu kurmuşlar.

Vakıf kurmuşlar. Okuyamayacak Mümin evlatlarını bursla okutmuşlar. 17 yaşında Ebubekir RA ve Ömer RA kumandan olan Halid Bin Velid misali Astsubaydan bir lider çıkarmışlar.

Rejimin istihbaratının başına oturmuşlar. Birde kalesinden başörtüsünü dalgalandırmışlar.

Cumhuriyetçiler yaparken rejim muhafızı, onlar yaparken hırsız oldular. Heyhat… Kusura bakmayın İslam Düşmanla savaşırken hileyi caiz görmüştür. Sizin değil Allah’ın bu olayı nasıl tanımladığı önemli.

Bu yüzden ben ve Müminler diyor ki çalsınlar kardeşim sonuna kadar çalsınlar. Analarının ak sütü gibi helal olsun. Hiç olmazsa yıllardır mazlum halktan kepçeyle aldıklarınızı kaşıkla millete geri alıyorlar…

Ersan Ergür

03.03.2014Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.43545.4572
Euro6.19886.2237
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 13° 8°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret82766
Saat