• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/ersan.ergur
 • https://twitter.com/ersanergur

 

 

Takvim
MAKALELER VE YAZILAR
Site Haritası

Komplocu ve Müfteri; ÇEVİK’LER!

Komplocu ve Müfteri; ÇEVİK’LER!

             Çevik Bir, 28 Şubat’ın mimarı. Yaptıkları zulümler ayyuka çıktı. Şimdi adalet önünde hesap verecek. Künyesine gerek yok. Yaptıkları künyesini anlatmaya yeterli.

            İlnur Çevik, gazeteci yazar. 1984 yılından itibaren uzun süre Turkish Daily News Gazetesi Genel Yayın Müdürü’ lüğünü yürütmüştür. Her şeyden Önemlisi Büyük Üstad Süleyman Demirel’ in danışmanlığını yapmıştır.

            Yani 28 Şubat’ın asıl mimarının ve Müslümanlara en büyük darbeyi vuran bir İslam köylünün danışmanlığını. Amerikan ve İngiliz kaynaklı aldığı ödülleri saymaya gerek dahi görmüyorum.

            Bu müfteri, anlamayanlar için sadeleştireyim; Yalancı. İftira sahibi bir gazetecinin bir haberinden bahsetmek istiyorum. Bu haberi, onun iftira dolu yalanlarına akıl feneri ile inanan ve akıl süzgecinden geçiremeden, internet denilen bilgi deposundan dahi araştırma gereği duymayan bir kardeşimin haberdar etmesiyle öğrenmiş bulunmaktayım. Yoksa böyle bir müfterinin yazılarını asla takip edecek bir bakış açısında değilim aslında.

            Güya İlnur Çevik’ e göre “Aczmendiler, 28 Şubat dönemimden önce ki süreçte. Üstad Bediüzzaman ‘nın (RA) Mevlidini basmışlar. Oraya askeri cemselerle getirilmişler. Ve sonrasında askeri cemselerle götürülüşler.”

            Aczmendiler öteden beri kendilerine göre bir yaşam tarzı tutturmuşlar. O zamanda bu tarz bir hayat yaşıyorlardı şimdi de. Hiç kimseyi de bu şekilde yaşayacaksınız diye de zorlamıyorlar. Zaten zorlayamazlarda. Böyle bir iddiaları da yok zaten.

            Ama gerçek manada sünnet tarzını yaşayamayanlar onları karalayarak kendilerine yol açma tarzını hep benimsemekteler. Hal bu ki deseler ki sizin yolunuz size bizim ki bize mesele yok zaten. Ama karalamalı, lekelemeli ve onları tarihin derinliklerine gömmeliler ki kendi yaşadıkları ve ne olduğu belli, olmayan tarz en takva tarz olsun. Her ne ise bu bizi ilgilendirmez. Herkes kendi anlayışına göre İslam’ı yaşamakta serbest. Nasıl olsa Haşir Meydanı önümüzde koca bir gerçek olarak durmakta…

            Şimdi gelelim Kocatepe’ye, belki unutulmuştur. Hatırlatmakta yarar var. 1996 sonlarında yapılan Üstad Bediüzzaman (RA) ın mevlidinde Aczmendiler Ülkenin her tarafından kendi tuttukları sivil otobüslerle geldiler Kocatepe Camiine. Bir kısmı cami avlusundan, bir kısmı da Cami içerisinde safların arasından toplanarak alındı.

            Üzerlerine köpekler sürüldü. Polis otobüslerine bindirildiler ve Terörle Mücadele Şubeye “Bakın terörle Şubeye diyorum. Bu insanlar Mevlit yapılan Üstadları gibi giyiniyorlardı ve terörle suçlandılar.” götürüldüler. Olayların bu şekilde olduğunu anlamak için sadece bir tıkla o tarihteki görüntülere bakmak yeterli.

            Yaklaşık 10-12 gün TEM Şubede tutulduktan sonra Eskişehir Hapishanesine götürüldüler. Ve tam tamına 127 Aczmendi değişik sayı ve sürede olmak üzere 2 yıl cezaevlerinde tutuklu kaldılar.

            Buradan sesleniyorum. Ey müfteri İlnur Çevik. Hala Müslümanlar arasında nifak tohumları ekmek sevdasından vazgeçmeyecekmisin? Göz göre göre Askeri cemselerle getirildiler ve sonra da 500 metre ileriden tekrar askeri cemselere bindirilerek götürüldüler yalanını söylemekten dolayı utanmayacakmısın?

             Ama hayır sende utanma olsaydı bu yalana daha başından tevessül etmezdin. Sendeki utanma ve ar duygusunu anlaşılan zamanında almışlar. İlnur Çevik’in kişiliği hakkında bilgi edinmek için Google denen arama motoruna sadece ismini yazmanız yeterli. Tüm icraatları ve ülkemizin değerlerinin aleyhinde çevirdikleri işler bir bir ortaya dökülecektir.

            Buradan Ehl-i İmana sesleniyorum. Asli vazifesi İslam’ı bölmek ve aralarına nifak tohumları ekmek olan bu insanların tuzaklarına düşmeyiniz. En tehlikeli şey Müslümanların dışa karşı değil içe karşı verdiği mücadeledir.

            Çünkü artık İslam’ın yaşanması için önümüzde engel kalmayınca bu kez de İslam’ın temel değerlerinde gerçek İslam’ın ne olduğu tartışılmaya başlanacaktır. Bu insanların istediği de budur.

            Aczmendiler’in kılık ve kıyafetlerinin şekli ve şemalini tartışmaya hiç gerek yok. Asırlardan beridir İslam ülkelerinde Müslümanların nasıl giyindikleri belli. Osmanlı döneminde Fes gibi Avrupa’dan gelen giyim kuşam malzemelerine karşı verilen mücadele tarihsel süreçte unutulamaz gerçekler halinde apaçık durmaktadır.

             Daha şapka kanunu ortadadır. İskilipli Atıf Hocanın idamı ortadadır. Kurtuluş savaşında sarıklı kahramanlar adlı yazılan eserler ortadadır. Hiç kimse bu kıyafetlerin İslam’da olmadığını iddia edemez. Ederse İslam aleyhtarlığı eder. Ancak hizmet tarzımız bu değildir diyebilir. O zamanda bize saygı duymak düşer.

            Elbette hizmet tarzını sarık, sakal, cübbe ve asa ile benimseyenlere de saygı duymak onlara düşer. Ben kesinlikle eminim ki; sarık, sakal, asa İslam’ın şiar meselelerinden bir meseledir. Yapan ecrini kat alır. Yapmayan mesul olmaz. Ama reddeden aynel yakin mesul ve sorumludur.

            Kendin yapamadığın, yapmak istemediğin bir meselede hiç olmazsa itiraz etme, meseleyi akıllı Müslüman ahmak Müslüman meselesine getirme. Çekil kenarda otur, Müslümanlara dua eyle, vesselam…

            Demek 28 Şubat süreci henüz tam bitmedi. Dışarıda kalan uzantıları İlnur Çevik misali temsilcileri ile bir nevi vazifelerini icra etmek gayreti içerisindeler. Demek, Aczmendiler gibi cemaatler üzerinde oyunlara devam ederek İslami kıyafetleri toplum nazarında aşağılayarak basit ve bayağı gösterme gayreti içerisinde İngiliz’in “Bu Kuran’ı Türklerin elinden almadıkça onları alt edemeyiz.” fikriyatının uygulamasına büyük bir çaba sarf etmekteler.

            Demek bu ülke 28 Şubatın Çevik’inden çektiği azmış gibi şimdi de gazeteci kimliği ile İlnur Çevik’ten mi çekecek?

            Göreceksiniz ki Allah’a rağmen Müslümanlara savaş açanlar er ya da geç helak olacaklardır. Vesselam…

                                               Ersan Ergür
                                               23.04.2012

Yorumlar - Yorum Yaz
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.71418.7490
Euro10.364910.4065
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam31
Toplam Ziyaret107674
Saat