• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ersan.ergur
  • https://twitter.com/ersanergur

 

 

Takvim
MAKALELER VE YAZILAR
Site Haritası

Mahşerde Bizi Unutma!

Mahşerde Bizi Unutma..!

            Geçenlerde yıllar önce benimle birlikte askerlik hizmetini ifa etmiş bir askerim oğlunu ziyarete İstanbul’a gelmişti. Üsküdar sahilinde Sultanahmet ve Ayasofya ya doğru tefekkür halinde iken bana hitaben Mahşerde bizde sizinle olacağız değil mi? diye söz aldı.

            Zahir bizi bir kimliğe bürümüş adeta kıymetlendiriyor. Allah dilediği kuluna perestiş eder ve ettirir. Bunun batini kısmını biz çoğu zaman anlayamayız.

            Bende bir an düşündüm; Peygamberimiz (SAV) olmasa Cennetin bir anlamı olabilir miydi?  yaradan için. Cehennem kâfirler yoksa ne mana ifade eder. Resulullah (SAV) için ümmetsiz bir cennet ne kadar kıymetlidir.

            İşte bu en zirve mertebeden bir bakış madem biz Allah’ın kulu ve peygamber (SAV) efendimizin ümmetiyiz. Elbette bizler için ümmetin en kıymetlilerinden, anne babamızdan, eş ve çocuklarımızdan, dostlarımızdan ve arkadaşlarımızdan yoksun bir cennet ne kadar değerlidir. Tek başımıza cennette olmak bizi ne kadar mutlu kılacak.

            Elbette Cenab-ı Hakkın cemali, Resulullah sevgisi hiçbir şeyle kıyaslanamaz ve karşılaştırılamaz. Ama düşünün bir bu dünyada birçok sıkıntıyı, birçok mücadeleyi birlikte yaptığımız insanlarla, beraber aç kalıp beraber tok yattığımız müminlerle bağ sadece bu dünya için midir?

            Elbette değil. Elbette güneşin bir mil yaklaştırıldığı, arştan başka gölgenin olmadığı, şefkat kahramanları annelerin dahi evlatlarını unutup kendi telaşlarına düştüğü o müthiş günde, inşallah bizlerde dostlarımızı unutmayacağız ve unutmamak için ümmetim ümmetim diyen Peygamberimizin yolunda dimdik yürüyenlerden olacağız.

            Elbette bu o kadar da kolay olmayacaktır. Bunun için heybeyi doldurmak, hizmet adı altında tavizler vermemek ve asrısaadette ashap böyle miydi, böylemi yaşardı. Diyenlerden değil. Tek başına bir ashap olanlardan olmakla olabilecektir. 

             Evet, sevgili hocam ben söz veriyorum, mahşerde sizinle olacağım. Dostlarımla olacağım.  Resululah efendimizin sancağı altına sizlerle girmeye gayret edenlerden olacağım. O gün herkesin kendi derdine düştüğü gün umarım Rabbim, bizi bu verdiğimiz söz üzere diriltir. 

            Ve umarım o gün el ele kol kola hep beraber gülenlerden oluruz. Ve umarım o gün bugün olduğumuz gibi birbirini arayan ve soran, birbirine dost olanlardan oluruz.  Allaha emanet olunuz, sağlıcakla kalınız.

                                                                                         Ersan Ergür

                                                                                         02.10.2011

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.71418.7490
Euro10.364910.4065
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam29
Toplam Ziyaret107672
Saat