• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ersan.ergur
  • https://twitter.com/ersanergur

 

 

Takvim
MAKALELER VE YAZILAR
Site Haritası

Teşekkürler CHP(KO)MANDO

Teşekkürler CHP(KO)MANDO

Evet, 1,5 Milyon İnsan ellerinde bayraklarla her defasında cumhuriyet mitinglerinde meydanları doldurmuş idi… Ülkeyi cumhuriyet karşıtlarından, irtica yandaşlarından kurtaracaklardı..

1950’ li yıllarda Demokrat Partinin tek başına iktidara gelmesinden sonrada milli şef öyle dememiş mi idi; “irtica en büyük tehlikedir.” CHP hep yapar bunu alışkanlık ne de olsa. Halka rağmen iktidarı  var olmayan tehlike söylemleri ile ele geçirmek. Ama bu kez olmadı, olmayacakta. Halk sandıkta gereken dersi ve cevabı aslanlar gibi verdi. Meydanlarda ki 1,5 milyon sözde cumhuriyetçi ancak 112 milletvekili verebildi. Cumhuriyetin tehlike olmadığı ve tek sahiplerinin kendileri olmadığını herkese her güce haykırdı bu millet.

Cumhuriyet asla bir parti yada kurumun tekelinde olamaz. Cumhuriyet ve vatan sevgisi turnusol kağıdı deneyi gibi ölçülemez. Benim cumhuriyetçiliğimle ve maneviyatımla asla oyun oynanamaz, hiç kimse bu hakka ve cürete sahip değildir.

Strateji bilen ve ülke için sınır ötesi harekatı dahi en ince ayrıntısına kadar düşünebilen, dış güçlere barışta caydırıcı güç rolü üstlenen, ülkeyi çağdaş ve modern bir ülke olma yolunda yönlendirdiğini iddia eden ve aslında stratejist’ ler gibi düşünemeyen güçlere bir kez daha belirtmek isterim ki; bu ülkenin gerçekleri var, sosyal yapısı ve karekteristik özelliği var. Bu ülke Trablusgarp’ ta, Çanakkale de, Maraş’ta, Ege’ de daha nice vatan topraklarında zaferlerini göğüslerinde ki iman ve bu imanın vazife kıldığı ameli görevlerle kazanmıştır. Bu imanı ve imanın gerektirdiği vazife anlayışını, bırakın aç kalma endişesi… ölüm endişesi, ırz ve namus düşmanı silahlı düşman bile yıkamamışken ekonomik ve sosyal endişelerinden yola çıkan bir avuç insan mı yıkacak. Şaşarım hallerine…

12 Eylül 1980 sonrası kurulacak çok partili sistemle alakalı olarak bir takım siyasi dış güçler, o günkü kurtarıcılara destekledikleri siyasi partinin adını seçimlere birkaç gün kala alenen söyleterek Turgut ÖZAL’ ı tek başına iktidara taşıdılar. Kurtarıcılar bu açıklamayı yaparlarken bu dış güçler bir pusula ile Sayın Özal’ a “başbakanlığınız hayırlı olsun” kutlama mesajını iletmekle meşguldüler. “Tarih tekerrürden ibarettir” derler ama sanırım bu veciz söz buralara uğramamakta ısrarlı. Bu insanlar milletin değerlerine saldırdıkça millette ısrarla mazlumun yanında olmakta. Bırakın artık benim değerlerimle uğraşmayı da ülkenin yönetimiyle meşgul olun demekte.

Bütün gücünüzle medyanızla ve her türlü silahınızla dahi geldiniz ama maalesef başaramadınız. Tek başına iktidar yaptı bu insanları bu yüce millet. Ve her şeyden komiği nedir biliyor musunuz? Bu partiye bu mitingi düzenletenlerin oyları da kaydı. Birleşmekte kafi gelmedi CHP(KO)MANDO’ ya…   

İyi ki varsınız ve iyi ki ayaktasınız…

Teşekkürler CHP(KO)MANDO…

                                                                                 Ersan Ergür-23.07.2007

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.71418.7490
Euro10.364910.4065
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret107676
Saat