• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ersan.ergur
  • https://twitter.com/ersanergur

 

 

Takvim
MAKALELER VE YAZILAR
Site Haritası

YAŞ'ta İhraç Varmı?

YAŞ ‘ta İhraç Var Mı? 

Akşam haberleri izliyorum alt yazı dikkatimi çekti; Yaş’ ta ihraç var mı?

Evet, dün yaşanmış gibi hatırımda. 1994 yılı yaz aylarının sonlarıydı. Bağlı birlik komutanı olarak Tugay Komutanı Tuğgeneral Kenan DENİZ ‘in dönemin Genel Kurmay başkanı Orgeneral İ.Hakkı KARADAYI ‘ nın çağrısı ile katıldığı toplantı sonuç değerlendirmesi ve ilgili emirlerini aktardığı toplantıdayım.

Sn. Kenan DENİZ; “Genel Kurmay Başkanımızla görüştük. Artık mahkemelerle uğraşmayacağız. Birliklerinizde hanımlarının başları örtülü personel var ise derhal bana bildiriniz. YAŞ kararları ile ordudan ilişiklerini keseceğiz. Hem zaten Kuran-ı Kerimde örtünme ayeti yok.” diyerek konuşmasını detaylandırarak devam etti.

İşte o gün bugündür, maalesef YAŞ’ ta ihraçlar var… Var ama ben bu ihraçları çaresizliğin, zulmün, zayıflığın ve güçsüzlüğün eseri olarak görüyorum. Bu ne demektir biliyor musunuz? Bu daha henüz yürümeye ve hecelemeye başlamış, kendisini ifade edemeyen ve her bakımdan sizin himayenize muhtaç bebeğinizin horlanıp, itilip kakılıp ve maalesef tokatlanarak zulme uğramasına benzer.

Bu aslında o çocuğun acizliği olmayıp, sizin acizliğiniz ve zavallılığınızdır. Çünkü o sizin himayenize verilmiş ve korumanız altında, emanetiniz altında olması gereken altın bir emanettir.

İşte Devletin hatta Peygamber Ocağı denilen ve bu ülkenin kanla alınmasında en büyük pay sahibi, şehitler yuvası, şerefli Türk Ordusunun en üst kademesindeki komutanları olarak YAŞ’ a başvurursanız sizlerde bu duruma düşmezde ne duruma düşersiniz?

YAŞ’ ta komuta kademesi; “Asimetrik Psikolojik Harekât kapsamında TSK’ ne karşı bir faaliyet yürütüldüğünü ve bu faaliyetlerin farkında olduklarını vs.” ifade eden bir açıklama geldi. İşte bakınız siz silahlı güçlerinizle ve kanunlarınızla topyekûn bir güce sahipken savunma yapma ihtiyacı duyacak bir hale düşebiliyorsunuz. Hâlbuki bu konuda eğitimli olan sizsiniz. Gelecekte ne gibi yaklaşım ve sonuçların çıkabileceği ise meçhul... Bazı isimler neredeyse maskara olmuş durumdalar. Bu olayların batıni nedenlerini derunu akıllarınızda sorgulamanızı şiddetle tavsiye ediyorum. İşte size küçük bir yol haritası öküz altında buzağı aramaya gerek yok. Siz mazlumlara, masumlara ve Allah’ ın sabi kullarına haksızlık ederseniz, onların sahibi olarak yüce Allah’ ta elbette onları yalnız bırakmayacaktır. İnanmak ise işte derunu akıllarınızda gizli…

 Evlatlarını gerektiğinde şehit olmak üzere sizlere emanet eden anaların emanetlerine ihanet etmiş olmaz mısınız?

Sizlerin karşısında iç hizmet kanununa göre esas duruşta gözlerini dahi kırpmadan emirlerinize hazırım diyen bu insanlara yaptıklarınız karşısında kendinizi çok mu güçlü ve görevini yapmış hissediyorsunuz?

Kendinizi, yüzyıllardır çeşitli entrikalarla düşmanlıklarını esirgememiş, yurdumuzu işgal ettikten sonra yakarcasına kaçmış sinsi düşmanlıklarını halen devam ettiren uluslara karşı bir zafer kazanmışçasına mutlumu hissediyorsunuz?

Ben gerçekten bu makamları işgal etmiş. Birçok YAŞ kararına imza atmış, bu görevlerde bulunmuş ve halen bulunmakta olan bu insanların bulundukları gerçek ruh hallerini merak ediyorum. Ama sanırım bunu bu dünyada öğrenemeyeceğim.

Bildiğim ve merak etmediğim, aşikâr olmuş bir gerçek var ki benim beni atanlardan daha mutlu olduğum. Gerçekten ben daha mutluyum. Belki düşünülebilir ki YAŞ’ a nispet için böyle yazıyorum. Asla ve kat’a… Ne borcum var ki…

Ben toplumda halen saygın bir insanım. Benimle aynı görüşleri paylaşmayanlar dahi beni el üstünde tutuyor. Nereye gitsem kapılar bana ardına kadar açılıyor. İsimleri yazmak istemiyorum Emin olun ki; çok meşhur bir zamanlar solcu olan insanlar dahi ayakta alkışlıyorlar beni. Aslında ben, beni atanlara teşekkür ediyorum. Beni hak ettiğimden daha saygın kıldılar. Hem toplum karşısında hem Hakkın nazarında gerçekten hak etmediğim yerlere geldim.

Ve ben inanıyorum ki; Dün beni atanlar bu gün içinde olduğum mutluluğun ve saygınlığın farkında olsalar Vallahi beni atmazlar. Bilakis beni Kurmay yaparlar, birde üstüne üstelik General yaparlar…

Ama ben onlara derim ki… Ben Hakkın ve Halkımın yanındaki rütbeyi sizin rütbelerinize tercih ediyorum. Yol sizin arşın benim… Varın uzayın…

Kalın sağlıcakla sevgili dostlarım…                                   

                                                                                    Ersan Ergür-04.12.2009


Yorumlar - Yorum Yaz
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.71418.7490
Euro10.364910.4065
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret107676
Saat