• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ersan.ergur
  • https://twitter.com/ersanergur

 

 

Takvim
MAKALELER VE YAZILAR
Site Haritası

Hakkımızda

Çocukluk ve İlk Tahsil;

         

         1969 El-Aziz doğumlu olan Ersan Ergür, ilkokulu Elazığ Murat İlkokulunda ve ortaokulu Mehmet Akif Ersoy Lisesinde tamamladı. Hayalini kurduğu Kara Harp Okuluna girebilmek için Elazığ Lisesine kayıt yaptırarak fen bölümünden mezun oldu. 

Askeri Okul Ve Askerlik Hayatı;

                                     

          1986 yılında Kara Harp Okuluna giren Ersan Ergür, 1990 yılında Piyade Teğmen rütbesi ile Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki yerini aldı. 1991’de 39. Mekanize Piyade Tugay 4.Mekanize Piyade Taburu’nda Takım komutanı olarak göreve başladı. Olağan üstü hal bölgesinde geçici görevle vazifelendirildi. İki yıl sonra OHAL bölgesinden dönerek Adana ili kırsal kesiminde yapılan operasyonlarda görev aldı.

         1993’te ilginç bir tevafukla Mevlid Kandili tarihinde terfi ederek Piyade Üsteğmen rütbesine yükseldi. 1994 yılında Ağrı/Patnos 34.Mekanize Piyade Tugay Tow Takım Komutanlığına atandı. Burada Tugay komutanı Tuğgeneral Kenan Deniz’ in yakın koruma tim komutanlığını da yaptı. 1995 yılında 1. Taburunun 3. Mekanize Bölük Komutanı oldu. Bu dönem içerisinde Tunceli-Pülümür, Ovacık ayrıca Bitlis/ Mutki ilçelerinde görev yaptı. Tüm görevlerinde üstün bir başarı grafiği çizen Ersan Ergür 1995 senesinde evlendi. 1996 yılında Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri komutanlığı, 28. Motorize Piyade Tümeni 230. Mot.P.A. 1. Mknz P.Tb. Komutanlığı 2. Mknz P.Bl.K’lığına Takım komutanı olarak atandı. O yıl uçaksavar atışlarında Taburun uçaksavar takımını çalıştıran Ersan Ergür KKK lığı denetlemesinde birincilik aldı. 1997 yılında aynı bölüğe Bölük komutanı olarak atandı. Kıbrıs’ta görevli iken 1996 yılında bir kızı ve 1998 yılında da bir oğlu dünya ya geldi. 1998 yılında ise Tekirdağ / Çerkezköy’e 3. Zh.Tug. 2. Mkn P.Tb Muh. Des. Bl. Komutanlığına atandı.

            P.Kd. Üsteğmen Ersan Ergür nihayet 04 Aralık 1998 tarihinde toplanan YAŞ “Yüksek Askeri Şura” kararları gereği “Disiplinsiz” olduğu gerekçesi ile çok sevdiği Türk Silahlı Kuvvetlerinden istemeyerek te olsa ayrılmak zorunda kaldı. TSK de görev yaptığı sürece toplamda 30 un üzerinde takdir belgesi olan Ersan Ergür 1996 yılında da Muharebe Harekatı Şeriz Rozeti almıştır.

Sivil Hayata Geçiş ve Yeniden Doğuş        ;

                                        

            1998 yılında TSK den ayrıldıktan sonra Bursa da bir halı fabrikasında işletme müdürü olarak çalıştı. Daha sonra kendi işini kurmak amacıyla buradan ayrıldı ve Nilüfer ilçesinde PVC Kapı ve Pencere sistemleri üzerine üretici bölge bayiliği yaptı. 2000 yılında kendisi gibi YAŞ kararları ile TSK den ayrılan bir grup dostları ile beraber Adaleti Savunanlar Derneği Bursa şubesinin kurculuğunda bulundu. Bu arada birçok sivil toplum kuruluşunda görev aldı. 1999 depreminin de etkisiyle yavaş giden işleri dolayısıyla 2,5 yıl sonra atölyesini kapatarak Rumeli Holding bünyesinde Telsim de Üst Yönetim Güvenlik müdürlüğü yaptı. 3 yıl sürdürdüğü bu görevinde iken Genç Parti’ nin 2002 seçimleri öncesi yaptığı tüm miting ve seçim çalışmalarında bizzat görev aldı.

            2004 yılında TMSF’ nin Uzan Grubuna el koymasının ardından 2004 Haziran ayında kardeşleri ile beraber halen yürütmekte oldukları Truva Peyzaj adlı şirketi kurdu. Bu arada 2005 ve 2007 yıllarında iki erkek çocuğu daha dünya’ ya geldi. Böylece 1 kız 3 erkek olmak üzere 4 çocuk sahibi oldu. Ticari ve toplumsal alanda büyük bir özveri ile mücadelesini sürdürmekte olan Ersan Ergür; Türkiye’nin dünya literatüründe yer alması yolunda gayretlerini artırarak yürütme kararlılığındadır.

              2010 Yılında yapılan 12 Eylül referandumunda yüce milletimizin onayı ile çıkan bir kanunla yeniden özlük haklarına kavuşan Ersan Ergür TSK deki eşidi rütbe olan Albaylık özlük hakkını alarak sineyi millete dönmüştür. Bugünlerde Em.P.Albay olarak özellikle ASSAM Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmlar Merkezi Derneğinde Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

           TSK den ayrıldıktan sonra yeniden doğduğunu düşünmekte olan Ersan Ergür,  bu sayede  hayatı daha derinlemesine görme ve yaşama azmine kavuşmuştur. Bu sayede mücadeleci bir ruha kavuşmuş ve monoton bir hayat tarzından kurtardığı için Yüce Rabbine sonsuz şükran duymaktadır. O iman ile küfür mücadelesinin tam ortasında yer almaktan ve Bedir aslanlarının yolunda olmaktan dolayı çok mutlu ve gururludur. Umarım hedeflerine ve rıza-yı ilahiye mazhar olmak lütfuna kavuşur.

 

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.43545.4572
Euro6.19886.2237
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 13° 8°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret82766
Saat