• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/ersan.ergur
 • https://twitter.com/ersanergur

 

 

  • Ersan Ergür
  • Sitemize Hoş Geldiniz...
  • Ersan Ergür
  • Sitemize Hoş Geldiniz... Zincirler Kırılsın! Ayasofya acılsın!
  • Ersan Ergür
  • Sitemize Hoş Geldiniz...
  • Ersan Ergür
  • Sitemize Hoş Geldiniz...
  • Ersan Ergür
  • Sitemize hoş geldiniz...
  • Ersan Ergür
  • Sitemize Hoş Geldiniz... Mescidi Aksa İlk Kıblemiz; Bir gün mutlaka bizim olacaktır.
Takvim
MAKALELER VE YAZILAR
Site Haritası

Anasayfa

Yeni gelen rejimler kendilerinden önceki dönemi alkışlarla göndermezler. Alkışladıkları takdirde sormazlar mı; “O zaman neden gönderdiniz, ne işiniz var diye.” Elbette Osmanlıdan sonra kurulan rejim kendisinden önceki süreci yok saymak ve ihanetle suçlamak zorundaydı. Öylede oldu.
Papanın Türkiye’yi ziyaret etmesi ve AK SARAY’DA devlet başkanlarına uygulanan karşılama töreni ile karşılanmasının medyanın gündeme alma şeklini bir abartı ve misyonerlerin ekmeğine yağ sürmek olarak algılayan Fidel Okan dün gece Sevilay Yükselir’in %100 Siyaset programında konuştu.
08.12.2014
02.12.2014
Ortadoğu İran-Irak savaşından sonra bir türlü durulmadı. Her an kaos (karışıklık) ve kan altında yoğruldu. Dünya’ya İslam’ı ve barışı getirmekle vazifeli mümin maalesef kardeşi ile savaşmaya başladı. Müslüman olarak milyonlarca seyircisi olan Dünya stadında ringe çıkmış horozlar gibi hissediyorum kendimi.
1919 yılında Milletler Cemiyeti adı altında kurulan cemiyet başarılı olamayınca ikinci Dünya savaşı sonrası Birleşmiş Milletler (BM) adı altında yeniden teşkilatlandırılmıştır. BM, Milletler arasında kuvvet kullanımına engel olmak ve sosyal ve refah düzeyini barışçıl yollarla sağlayabilmek maksadı ile kurulmuştur. Ancak bugüne kadar gelinen süreç göstermiştir ki aslında beş daimi üyenin çıkarlarını diğer ülkeler nezdinde korumaktan başka bir işlevi olmamıştır.
26.10.2014
23.10.2014
1919 yılı Osmanlı hanedanına ve tebaasına umut yılı idi. Sultan Vahdettin iddia edilenin aksine gök gözlü paşa dediği Mustafa Kemal’i büyük umutlarla Anadolu’ya gönderiyordu. Tarih o yılları bizlere işgal kuvvetlerinin göstermek istediği gibi yazıldı. Bugün Samsun da tüm çıplaklığı ile demir atmış olan Bandırma vapuru her an batma tehlikesi ile karşı karşıya olan bir taka olarak anlatıldı.
Hüseyin Üzmez iki gün önce Ankara’da tedavi gördüğü hastahanede vefat etti. Cenazesi de dün ikindi namazını müteakiben Karşıyaka Mezarlığında toprağa verildi. Türkiye Hüseyin Üzmez ismi ile ilk defa Malatya da Ahmet Emin Yalman adlı gazeteciye düzenlediği suikast ile tanışmıştı. O günden sonra da Üstat Necip Fazıl Kısakürek ve Osman Yüksel Serdengeçti ile oluşan dostluğu ile Milliyetçi gençliği etki altına alabilen ender isimlerden biri oldu.
19.10.2014
16.10.2014
Allah Resulü (sav) kimsenin ayıbını araştırmamış ve bundan müminleri de men etmiştir. Bu konu da Hucurat Suresi 12. Ayeti kerimede Allah-u Teâla şöyle buyurmuştur; “… Birbirinizin kusurunu araştırmayınız, kiminiz kiminizin arkasından çekiştirmesin…” Bizlerde bu noktadan hareketle kusur araştırmaktan ve zandan Allah’a sığınarak hem şehrimiz olan Araştırmacı Yazar Vahdettin İnce Efendi’yi onun nazarıyla bir dost olarak ikaz etmek istiyoruz.
Eski zamanlarda Muz kıymetli olmakla beraber az ve pahalı olan bir meyvedir. Bir gün köylü Gâvur Memo arkadaşları ile bir eve misafir olur. Ev sahibi Muz ikram etmiş. Muziplik bu ya kimse Muz’a el uzatmamış.
19.10.2014
19.10.2014
Damarlarım çekiliyor, gözlerimden yaşlar boşalıyor. Hıçkırıklar engelliyor nefes almamı. Kalbim heyecandan ve gururdan tazyikle pompalıyor kanımı. Şah damarım çatlayacak gibi… Gözyaşlarımı tutamıyorum. Kan tazyik yapmayı gittikçe artıyor. İslam dünyasının lideri olacak Türkiye süper güçlerin dahi başaramadığı bir işi başardı.
Halkın ilk defa Cumhurbaşkanımızı kendisi seçmesinden sonra Yeni Türkiye’nin kapısı aralanmıştır. Artık üzerinde planlar yapılan değil, kendisi plan yapan ve dünya siyasetini yönlendiren bir Türkiye var karşımızda. Bu çıkış Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a nasip olmuştur. Türkiye yüz yıllık makûs talihini yıkarak asli benliğine ve öz değerlerine dönmeye başlamıştır.
20.09.2014
12.08.2014
 6 

 Ersan,Ergür,YAŞ,Yüksek Askeri Şura,İslam,Tessettür,Bedir,Özal

 

 

 

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.71418.7490
Euro10.364910.4065
Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam30
Toplam Ziyaret107673
Saat