• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ersan.ergur
  • https://twitter.com/ersanergur

 

 

Takvim
MAKALELER VE YAZILAR
Site Haritası
Etrafı Duvarla Çevrili (Sözde) Bir Başkanla Yeni Türkiye…
24 Haziran seçimleri at, kılıç ve kalkan ile yapılan Haçlı Seferlerinin günümüz versiyonu olan vekâlet savaşlarına bir daha kalkamayacakları bir tokat olmuştur. Milleti Şahane Sultan Abdülhamit’te, Başbakan Anan Menderes’te gösteremediği dirayet ve direnci 15 Temmuzda göstermiş ve bunu 24 Haziranla sandıkta tescillemiştir.
Ortaya koyduğu kahramanlık saikasıyla 15 Temmuzun silahlı kuvvetler içerisinde küçük bir cunta kalkışması mesabesinde kalmasını sağlayan Genel Kurmay Başkanımız Orgeneral Hulusi Akar’ın Milli Savunma Bakanı olması 15 Temmuzun gizli aşikâr tüm destekçilerine tam bir mesaj niteliği taşımıştır.
15 Temmuz’dan sonra ideolojik olarak birbirine zıt ve kanlı bıçaklı olan siyasi partiler, gurup, cemaat, camia, sivil toplum kuruluşları ve hatta tüm terör örgütleri bir araya gelmiş ve hep bir ağızdan Sayın Hulusi Akar’ın istifa etmesi gerektiğini yüksek sesle dillendirmişlerdi.
Tüm bunlara rağmen Sn. Akar’ın Milli Savunma Bakanı olması geleceğe dönük olarak yeni Türkiye’nin geleceğinin dizaynında bu şer odakların etkin olmayacaklarını ilan ediyordu.
Oluşturulan kabine ise kutuplaşmayı değil toplumu kuşatmayı hedefleyen bir yönetim anlayışının başladığının ilk sinyalleriydi aslında.
Siyasi tarafgirliğin etkin olmadığı, liyakat ve öngörünün hâkim olduğu bir kabine Türkiye İmparatorluğu açısından ümit verici bir göstergeydi.
Gelgelelim ki; Bu kadar ince mesajlar ve ince programları yönlendiren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın etrafının duvarlarla örüldüğü iddiası AK Parti seçmeni ve Millî İrade tarafgirleri arasında hızla yayılmaktaydı.
Sayın Erdoğan’ı seçimde bileklerinin hakkıyla yenemeyenler bu kez kendi seçmeni ve kendi taraftarları ile vurmayı hedeflemişti.
Düşünebiliyor musunuz? Etrafında örülmüş ya da örülmekte olan duvarları fark edemeyen bir Cumhurbaşkanı’na oy vermiştik. Kısacası etrafındaki duvarları yıkamayan bir lider nasıl tabuları yıkacaktı?
Bu mümkün müydü? Elbette hayır!
Türk Milletinin çok partili sistem içerisinde hâkim olan tek parti diktatörlüğü neticesinde karakteristik özelliği olan kahve köşelerinde hükümetler kurup, iktidarlar deviren düşünce mantığı, bu kez kitaplar arasında dirsek çürüten okumuş cahillerce tatbik ediliyordu.
Hey hat. Daha dün Abdülhamit’in karşısında ki karanlık odaklar bu sözde aydın kesim değil miydi? Yeniden hortlamışlardı anlaşılan.
Ancak bu kez boşuna heveslenmesinler. 1960 darbesini yapanların; “ Birkaç gün bekledik. Halktan bir hareket görmeyince Menderesi astık.” Dedikleri itirafları daha dün gibi kulaklarda çınlamaktaydı.
Bu tuzağa düşmeyecek bir halk var karşılarında.
Ülkeyi son 16 yılda Dünya Siyasi ve Ekonomik sahnesine taşımış, Dünya siyasetini yönlendiren BirleşMiş Milletlerin genel kurulunda meydan okurcasına Dünya 5’ten büyüktür sloganını herkese kabul ettirmiş,
Oynanan tüm terör oyunlarına, kurulan tüm tuzaklara karşı ülkesini zaferle sahili selamete çıkarmış bir lideriniz olacak ve ülke olarak bu lidere inanacaksınız ama bu lider etrafında örülmüş olan duvarları fark edemeyecek üstelik bunu ilan edenlerin kabiliyetlerinin de farkında olmayarak ülkenin şaha kalkmasında onlardan istifade edemeyecek bir lider profili çizecek.
Ne kadar tezat bir durum.
Buna kim inanır. Ya da buna inanan nasıl bu insanı lider olarak kabul eder.
Kimse kusura bakmasın.
Vurgulayarak ifade ediyorum. Etrafında örülen duvarları fark edemeyenden ne lider olur ne de sucu başı.
Bir başka deyimle. Sayın Erdoğan Cumhuriyet tarihinin belki de en akılcı düşünen lideridir.
Ve madem liderdir. Etrafında örülen duvarlarında farkındadır, sizin de bir işe yaramayacağınızın farkındadır.
Aklınızı başınıza devşiriniz. Gizli yapılanmanın taşeronluğuna hizmet eden söylemlerden kaçınınız.
Unutmayınız Türkiye İmparatorluğu doğuyor. Ya tarihe altın harflerle isminizi yazdırınız ya da mezar taşlarında isimsiz bir aydın gibi yok olunuz.
                                                                                                                                  Ersan Ergür
                                                                                                                                  15.07.2018
Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
326 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.43545.4572
Euro6.19886.2237
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 13° 8°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret82766
Saat